Smart Systems Integration 2025 v Praze: klíčová evropská konference o integraci inteligentních systémů – projekt EU aCCCess začíná s českou účastí

Praha/Drážďany 4. dubna 2025 (PROTEXT/ots) – Ve dnech 8. až 10. dubna 2025 se v Praze uskuteční konference Smart Systems Integration Conference 2025 (SSI) – přední evropská akce zaměřená na integraci inteligentních mikrosystémů. Na této akci se sejdou přední vědecké, průmyslové a politické osobnosti, aby diskutovaly o technologické budoucnosti Evropy v oblasti inteligentních systémů.

Vážení zástupci médií,

dovolujeme si Vás požádat, abyste si poznamenali následující datum:

Konference Inteligentní systémová integrace 2025 (SSI), 

8. až 10. dubna 2025, Kongresové centrum Praha

Srdečně vás zveme k návštěvě konference o integraci inteligentních systémů v Praze po celou dobu jejího trvání a k získání představy o technických prezentacích, výstavách a diskusích na místě.

Mezi hlavní body programu patří:

    • Hlavní projevy: Renomovaní řečníci z polovodičového a elektronického průmyslu se podělí o své poznatky o současných trendech a budoucích výzvách.

    • Odborná zasedání: Zvláštní tematické zaměření bude na technologie pro kvantové systémy. Kromě toho budou zdůrazněna témata, jako jsou integrační technologie pro inteligentní senzorové systémy, zastřešující technologie, například umělá inteligence, a aplikace v oblastech, jako je automobilový průmysl, průmysl 4.0 a zemědělství.

    • Technologická výstava: Společnosti a výzkumné ústavy představí nejnovější produkty, prototypy a technologie týkající se inteligentních systémů.

Zahájení nového evropského projektu aCCCess 10. dubna 2025:

Zvláštní událostí letošní konference o integraci inteligentních systémů je oficiální zahájení evropského projektu aCCCess, které se uskuteční ve čtvrtek 10. dubna 2025 v Praze.

Tento rozsáhlý projekt spolupráce rozhodujícím způsobem urychlí implementaci aktu EU o čipech. Cílem projektu je posílit evropské odborné znalosti v oblasti polovodičů vytvořením síťového systému kompetenčních center pro čipy. Česká republika je do něj zapojena jako aktivní partner, což národnímu polovodičovému průmyslu umožní přímý přístup k evropským zdrojům, technologiím a finančním nástrojům.

Cílem projektu aCCCess financovaného EU je vytvořit strukturovanou síť kompetenčních center pro čipy (CCC) ve 29 evropských zemích. Podporuje společnosti – zejména malé a střední podniky a začínající podniky – zjednodušeným přístupem k infrastruktuře, školení, financování a odborným znalostem v oblasti polovodičů. Zaměřuje se na synergie mezi CCC, pilotními linkami čipů a virtuální návrhářskou platformou s cílem urychlit inovační procesy v celé Evropě.

Česká republika je aktivním partnerem projektu prostřednictvím Českého národního polovodičového klastru. Účast zajišťuje českému polovodičovému průmyslu přímý přístup k novým technologiím, možnostem financování a evropské inovační platformě.

Partner pro dialog s médii na místě:

    • Dr. Harald Kuhn, ředitel Fraunhofer ENAS a předseda konference

    • Frank Bösenberg, generální ředitel společnosti Silicon Saxony

    • Régis Hamelin, koordinátor projektu aCCCess, Blumorpho

Výše uvedené kontakty jsou zájemcům z řad novinářů k dispozici pro rozhovory a podkladové diskuse o technologických inovacích, vývoji hospodářské politiky a regulačních rámcových podmínkách v evropském polovodičovém průmyslu. Prosíme, abyste se předem zaregistrovali prostřednictvím tiskového kontaktu.

 

Další informace a akreditace:

https://smartsystemsintegration.com

 

Přihlaste se prosím do pondělí 7. dubna 2025 do 16:00. 

Registrovat se můžete také telefonicky na čísle 0049 151 41924664.

 

Kontakt pro dotazy médií a koordinaci rozhovorů:

WeichertMehner, Robert Weichert,

Telefon: +49 151 41 92 46 64, e-mail: info@weichertmehner.com